LUX Communication nahralo Taizé piesne, vydá ich na CD a v streamoch

Bratislava, 20. októbra 2022

Tridsať spevákov, dvaja dirigenti, päť sólistov a desať inštrumentalistov. Táto skupina sa zúčastnila tretí októbrový víkend na nahrávaní Taizé piesní v Kostole sv. Juraja vo Svätom Jure. Nahrávku realizovalo štúdio LUX Communication spolu so spevákmi z rôznych zborov, ktorej nosnou časťou bol zbor Chorus Salvatoris z Jezuitského kostola v Bratislave.

Tieto krásne meditatívne spevy, ktoré nesú hlboké myšlienky, sa dotýkajú srdca a povznášajú dušu k Bohu. Preto sme sa snažili vyjadriť hudbou aj našu radosť a našu túžbu po spoločenstve s Bohom. Nahrali sa niektoré staršie, ale aj novo preložené piesne pochádzajúce z Ekumenickej komunity Taizé,“ uviedli Ľubka Jiménez zo štúdia LUX Communication a Pavol Kaločaj z Rady pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy.

 

„Na nahrávke sa zúčastnili aj niekoľkí speváci z Evanjelickej cirkvi a.v., a tak sme moli prežívať aj ekumenické spoločenstvo s našimi kresťanskými súrodencami. V nádhernej atmosfére a akustike sme prežili tri dni ako v inom svete. Veríme, že nahrávka prinesie úžitok všetkým, ktorí si ju vypočujú,“ dodali s tým, že piesne by mali vyjsť na CD a v streamovacích službách.

Foto: Ľubka Jiménez

Foto: Ľubka Jiménez

 

Zdroj: Tlačová kancelária konferencie biskupov Slovenska